pracownicy firmy IT

Zapotrzebowanie na specjalistów IT w Polsce

Od kilku lat polski rynek IT rozwija się i wzrasta popyt na specjalistów w tej właśnie dziedzinie. Wiąże się to ze zmianami w technologii i jej rozwojem oraz niewystarczającą liczbą specjalistów w tej dziedzinie. I mimo powszechnego bezrobocia w tej branży liczba ofert pracy ciągle wzrasta. Sprawdź w jakich w jakich województwach najłatwiej jest znaleźć pracę w IT.

(więcej…)

Czytaj więcej

Osoba korzystająca z komputera

Ergonomia pracy przed komputerem

 

Osiem godzin dziennie w pozycji siedzącej z oczami utkwionymi w monitorze to w dzisiejszych czasach najbardziej powszechna forma spędzania czasu w pracy.  Coraz więcej osób skarży się na bóle kręgosłupa, stawów , bóle szyi i głowy,  a także na problemy ze wzrokiem, spowodowane takim trybem życia. Czy da się  zminimalizować skutki uboczne pracy biurowej i cieszyć się dobrym zdrowiem mimo codziennego, wielogodzinnego siedzenia przed komputerem?

(więcej…)

Czytaj więcej

biuro IT

Nowoczesny design biura IT

Regały pełne segregatorów, jednolite biurka tworzące monotonne labirynty, szare wykładziny i zawsze zasłonięte białe żaluzje w oknach to coraz rzadszy widok, zarówno dla pracowników jak i gości nowoczesnych korporacji. Wizytówką dynamicznie rozwijającej się firmy powinno być nowoczesne, stylowe i jednocześnie funkcjonalne biuro. To, w jaki sposób  zaaranżowane jest miejsce pracy, wpływa na samopoczucie i kreatywność pracowników. Szczególnie firmy związane z prężnie rozwijającą się  branżą IT powinny dbać o to, by ich siedziby były nowoczesne, reprezentowały tym samym swoją innowacyjną działalność.

(więcej…)

Czytaj więcej