biuro IT

Nowoczesny design biura IT

Regały pełne segregatorów, jednolite biurka tworzące monotonne labirynty, szare wykładziny i zawsze zasłonięte białe żaluzje w oknach to coraz rzadszy widok, zarówno dla pracowników jak i gości nowoczesnych korporacji. Wizytówką dynamicznie rozwijającej się firmy powinno być nowoczesne, stylowe i jednocześnie funkcjonalne biuro. To, w jaki sposób  zaaranżowane jest miejsce pracy, wpływa na samopoczucie i kreatywność pracowników. Szczególnie firmy związane z prężnie rozwijającą się  branżą IT powinny dbać o to, by ich siedziby były nowoczesne, reprezentowały tym samym swoją innowacyjną działalność.

Nowoczesne elementy wyposażenia biura

 

Nowoczesne biuro cechuje prostota i minimalizm. Jego elementy takie jak szafy, szafki czy biurka powinny być dostosowane do wymagań współczesnej technologii.  Fotele biurowe powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe dla pracownika. Najczęściej ich kolory są wyraziste i tworzą niekonwencjonalny wzór.

Nowoczesne biurka powinny być szerokie, by zmieściły się na nich często nawet dwa komputery, lampka biurowa, drukarka, i inne niezbędne przedmioty.  Z reguły charakteryzują się metalowymi, chromowymi lub szklanymi elementami najczęściej łączonymi z drewnem. W każdym nowoczesnym biurze nie powinno tez zabraknąć kanap, puf i foteli, na których relaksować się będą pracownicy podczas przerw. Tak zagospodarowane przestrzenie są również dobrym miejscem na spotkania biznesowe.

Obecnie niezbędnym elementem biura są także wszelkie tablice multimedialne, elektryczne akcesoria czy mediatory.  Wiele firm wykorzystuje lampy podłogowe, by rozjaśnić pomieszczenie i nadać mu odpowiedni styl.

Wybierając wyposażenie swojego biura należy jednak przede wszystkim pamiętać, by wszystkie elementy tworzyły ono spójną, harmonijną całość. Przekombinowane, zbyt nowatorskie wnętrza mogą wywołać skutek przeciwny do zamierzonego.

 

 

Drewniany wystrój wnętrz biurowych

 

Dużą popularnością wciąż cieszą się drewniane meble do biur. Stoliki, szafki i biurka nie muszą być metalowe czy plastikowe, by sprawiać wrażenie nowoczesnych. Drewno, z którego można je wykonać, może być pomalowane na kolor czarny, czy biały, a także pozostać w swoim naturalnym odcieniu

Doskonałe dla biur wydają się też być  drewniane skrzynki, kosze, szuflady, kredensy. Można w nich przechowywać wszystkie ważne dokumenty jednocześnie nie obawiając się o walory estetyczne owych pojemników

 

Zalety podłogi drewnianej

 

Drewniana podłoga doskonale komponuje się z różnorodnymi wnętrzami. Idealnie pasuje również do nowoczesnego biura. Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnych rodzajów podłóg drewnianych – litowe parkiety lub deski, panele drewniane czy parkiet warstwowy. Większość z nich cechuje naturalny wygląd co korzystnie wpływa na estetykę biura. Drewniane podłogi sprawiają wrażenie cieplejszych i delikatniejszych, kojarzą się z domowym ogniskiem,  co ma korzystny wpływ na samopoczucie pracowników.  Największa ich zaletą wydaje się jednak być  trwałość. Drewnianą podłogę można wielokrotnie odnawiać, lakierować i  cyklinować, co jest szczególnie przydatne w pomieszczeniach, przez które dziennie przechodzi się setki razy często w niezmienionym obuwiu wierzchnim, powodując jej szybsze niszczenie.

Drewno jest materiałem, które nie przyciąga kurzu, przez co świetnie nadaje się dla alergików. Jest też świetnym izolatorem termicznym, pozwala na lepsze utrzymanie ciepła w pomieszczeniu.

Podłoga drewniana wydaje się zatem być idealna do nowoczesnych pomieszczeń biurowych – łączy funkcjonalność z dobrym stylem i estetyką.

 

Agnieszka Kujawa