PR w internecie

Dlaczego warto przenieść promocję firmy do internetu? Ponieważ już ponad 17 mln Polaków to internauci, a więc prawie 57% populacji państwa. Jak rzetelnie zbudować markę produktu w Internecie, żeby osiągnąć sukces ? Sprawdź w jaki sposób możesz wykorzystać potencjał e-PR do promocji swojej firmy.

Komunikacja marketingowa w Internecie

Marketing polega na kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy, produktu lub osoby. W dzisiejszych czasach, wraz z rozwojem Internetu rośnie popularność e-PRu. Kreowanie wizerunku w wirtualnej przestrzeni  odbywa się na różne sposoby. Blogi internetowe, serwisy tematyczne, magazyny internetowe, media społecznościowe to najbardziej popularne narzędzia marketingowe. Jedną z najważniejszych zalet digital media jest możliwość szybkiego i tańszego dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Ponadto obustronna komunikacja pozwala na szybką reakcję zarówno ze strony klienta jak i sprzedawcy.

Public Relations w Internecie istotnie się rożni od tradycyjnego PR. Jedną z najważniejszych różnic jest możliwość szybkiego dotarcia, właściwie do nieograniczonego grona odbiorców. Ciągła aktywność, szybka aktualizacja danych, bezpośrednia relacja z odbiorcami to niewątpliwe ogromne zalety e-PRu.

Narzędzia e-PR

Najważniejsze narzędzia e-PR:

  • Własny serwis internetowy – niezbędne narzędzia e-PR, które możemy wykorzystać do regularnego prezentowania danych i publikacji ciekawych informacji na temat naszej firmy.
  • Profile w mediach społecznościowych
  • Blog – zapewnia łatwość prezentowania własnych opinii.
  • Komunikacja z mediami – artykuły, wywiady, prezentacja produktów w mediach, PRESS ROOM to skuteczne metody komunikowania o ważnych informacji. Zadbanie o odpowiedni kontakt z mediami nie tylko zwiększy kręg odbiorców, ale także pozwoli zwiększyć autentyczność informacji.
  • SEO – technologia pozycjonowania strony w Internecie. Polega na tym, na której pozycji okaże się twoja strona przy wyszukiwaniu. Im lepsza pozycja, tym większa skuteczność strony.

 

Zasady skutecznego PR w Internecie

Skuteczność komunikacji marketingowej w Internecie wynika z jej szybkości, aktualności oraz unikatowości przekazu. Internet ciągle się rozwija. W internecie jedyną stałą jest zmiana. Jeżeli chcesz prowadzić skuteczny PR w internecie musisz nadążać za wszystkimi zmianami.

Skuteczny ePR to także skrupulatnie przemyślany proces, który opiera się na odpowiednio dobranej strategii marketingowej.

 

 

Juliia Mykhailiuk