kable

Jak wybrać  serwis komputerowy?

Komputery stanowią dziś narzędzie pracy, przestrzeń bieżących informacji, element nauki, podstawę rozrywki, miejsce spotkań, a przede wszystkim zbiór istotnych danych osobistych i zawodowych. Pewne jest, że są dziś nieodzownym elementem życia każdego człowieka. Warto więc dbać o nie w ich dobrych oraz złych chwilach i mądrze wybierać dobry serwis komputerowy, który przywróci nasz ukochany komputer do sprawnego funkcjonowania.

(więcej…)

Czytaj więcej

laptop

Sprawdzanie stanu baterii w laptopie

Wszystkie urządzenia przenośne wyposażone są w baterie. Jest to pewnego rodzaju cecha charakterystyczna tych urządzeń – są mobilne, można ich używać praktycznie wszędzie. W przeciwieństwie jednak do PC, w których raz kupiony zasilacz (markowy) wystarcza nam na długie lata, tak w przypadku baterii jest inaczej.

Ceny baterii wahają się od kilkunastu (popularne modele telefonów) do nawet kilkuset złotych (laptopy z tzw. Wyższej półki). Szkoda pieniędzy, jeśli możemy w prosty sposób je zaoszczędzić. (więcej…)

Czytaj więcej

android

Android – oszczędzanie baterii

Odwieczny problem smartfonów – bateria. Każdy, kto jest w posiadaniu tego multimedialnego kombajnu zapewne spotkał się z problemem szybko rozładowującej się baterii. Nic dziwnego, nowoczesne, wypasione telefony potrafią rozładować się w ciągu kilkunastu godzin praktycznie nic nie robiąc.

Nie jest to jednak spowodowane systemem operacyjnym – zarówno Android, Symbian czy Windows Phone boryka się z tym problemem. Jak poradzić sobie z tym problemem? Oto kilka wskazówek opartych o system Android. (więcej…)

Czytaj więcej

klawiatura

Szybkie czyszczenie klawiatury

Każdy, kto przy komputerze spędza dużą część swojego wolnego czasu wie, że można w niej znaleźć przeróżne rzeczy. Mój kolega chował w niej drobniaki, inni suchy prowiant na dwa tygodnie, jeszcze inni wypadnięte włosy. Problem rodzi się wtedy, kiedy klawisze przez nadmiar naszych skarbów przestają funkcjonować jak powinny. Co wtedy zrobić? Jeśli nie masz uczulenia na bakterie, roztocza i inne świństwa, które w naszych klawiaturach przez kilka lat użytkowania potrafią wykształcić samoświadomość… (więcej…)

Czytaj więcej