ekran windows 8

Windows 8 – zamykanie aplikacji

Jak można w skrócie opisać Windows 8 – nowy interfejs, nowe zmiany, nowe problemy. W poprzednich systemach wszystkie zmiany na komputerze odbywały się za pomocą łopatologicznych przycisków. Nic więc dziwnego, że nikt z Nas nie miał z tym żadnego problemu.

Nastały jednak czasy interfejsu Metro (który zastąpił nam charakterystyczne menu Start), gdzie nawet proste czynności stają się trudne i mniej zrozumiałe dla użytkowników. Chodzi tutaj o zamykanie aplikacji. Klawisz [Esc] rozwiązuje nasz problem jedynie powierzchownie, mianowicie działa jako minimalizacja okna i aplikacja dalej działa w tle. A co, jeśli chcemy ją całkowicie wyłączyć?

Aby wyłączyć całkowicie aplikacje w nowym systemie z rodziny Microsoft należy najechać na jego górną krawędź, aby domyślny kursor systemu zmienił swój wygląd na łapkę:

2

 

Gdy już mamy naszą ‘łapkę’ to przytrzymując lewy klawisz myszy zjeżdżamy oknem na dół ekranu i puszczamy:

3

Po tym zabiegu wyłączamy całkowicie aplikację a nie tylko minimalizujemy ją do pracy w tle.

Jest to jedna z wielu zmian w nowym systemie: począwszy od wspomnianego menu Start, przez zamykanie aplikacji a na domyślnym trybie uśpienia kończąc. Jeśli ktoś chce poznać bardziej szczegółowo nowe zmiany systemu i zapoznać się z jego działaniem, zapraszam do poradnika opisującego proces jego instalacji.

Damian Wolny

Krótki opis profilu