laptop

Zalety laptopów hybrydowych

Zastanawiasz się nad kupnem nowego urządzenia? Co wybrać? Tablet? Laptop? Może oba? Posiadanie zbyt wielu urządzeń może sprawiać problemy. Oczywiście, można zdecydować się na tylko na jedno, tylko które. Nie potrafisz się zdecydować? A może istnieje coś łączy w sobie funkcje kilku urządzeń? Tak! W czasach kiedy nowoczesne technologie stale się rozwijają stało się to możliwe.

Czym są laptopy hybrydowe?

Laptop hybrydowy, łączy w sobie funkcje laptopa jak i tabletu. Urządzenie takie, wygląda jak zwykły laptop, jest cienkie i smukłe, jednak dodatkowo posiada odwracany, a w niektórych modelach odczepiany od klawiatury, dotykowy wyświetlacz. Dzięki temu, w każdej chwili urządzenie to można zamienić w pełni funkcjonalny tablet.

Nazwy laptopów: konwertowalny oraz hybrydowy najczęściej używane są zamiennie, nie jest to jednak poprawne. Oba te urządzenie można zamienić w tablet, istnieją jednak pewne różnice. Laptop hybrydowy umożliwia na odczepienie ekranu od klawiatury. W przypadku laptopa konwertowalnego, wyświetlacz przymocowany jest do klawiatury na stałe i można go jedynie odchylić o 360 stopni, w taki sposób, że trafia on na spód urządzenia.

Laptopy konwertowalne posiadają kilka rodzajów mechanizmów działania odchylania ekranu:

  • Ekran obracany – wyświetlacz przymocowany jest do klawiatury za pomocą umieszczonego pośrodku laptopa zawiasu. Daje to możliwość obrócenie ekranu i umieszczenie go w odwrotnej pozycji.
  • Ekran odchylany 360 stopni – ekrany może być odchylany i ustawiany pod różnymi kątami w zależności od potrzeb.

Funkcjonalności laptopów hybrydowych

Sukces laptopów hybrydowych jest spowodowany tym, że są one w stanie połączyć zalety urządzeń mobilnych (tabletów): mobilność, sterowanie dotykiem, przydatne np. gdy trzeba przeprowadzić prezentacji dla klienta w pracy oraz tradycyjnych komputerów przenośnych: wydajność, moc, mechaniczną klawiaturę zapewniającą wygodniejsze użytkowanie.

Zalety laptopów hybrydowych

Największą zaletą laptopa hybrydowego jest to, że nie musisz nosić ze sobą wielu urządzeń, wszystko czego potrzebujesz znajduje się w jednym. Posiadając funkcje obu urządzeń jednocześnie laptop hybrydowy, jest w stanie zapewnić zarówno dużą mobilność, a także moc i funkcjonalność.

Jeżeli cenisz sobie wygodę i równocześnie chcesz oszczędzić na miejscu, czasie i uprościć sobie trochę życie, to wybór laptopa 2w1 będzie dla ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

Tomasz Janowski